Geometri
Konu Anlatımı Yazıları
Üçgenler
Uncategorized
YKS

Üçgen Eşitsizliği – Açı Kenar Bağıntıları Ders Notları

Üçgen Eşitsizliği, Açı ve Kenar Bağıntılarının Püf Noktaları... Üçgende Açı - Kenar hakkında bilmen gerekenler ve soru çözüm ipuçları burada!

3 dakikalık okuma
Kunduz Eğitmen tarafından yazıldı, 14.09.2020
Üçgen Eşitsizliği – Açı Kenar Bağıntıları Ders Notları

Hesap Oluştur

Ücretsiz kaydol, sınırsız video içerikler ve soru çözümleri ile sınava hazırlan!

ÜCRETSİZ KAYDOL

 

Konu çalışmalarını tamamladıktan sonra, zaman zaman notlarına ve formüllere bakmaya ihtiyaç duyabilirsin. Tekrar yaparken ya da soru çözerken notlara göz atmak ve gerekli ipuçlarını almak, öğrenme aşamasında sana epey yardımcı olacaktır. Kunduz ekibi olarak, alanında uzman eğitmenlerimizin de desteğiyle, Geometri dersinin her konusunda mutlaka görmen gereken ipuçlarını, formülleri, ders notlarını senin için derliyoruz!📚 Bu yazımızda Üçgen Eşitsizliği, Üçgende Açı ve Kenar Bağıntılarının Püf Noktaları ve çok daha fazlası hakkında bilmen gerekenler ile Üçgende Açı – Kenar Bağıntıları konusuna ait soruları çözerken işine yarayacağını düşündüğümüz ipuçları yer alıyor. Umarız bu notlar sana yardımcı olur. İyi okumalar!

Bu notlar, Kunduz eğitmenimiz Pınar Hoca tarafından hazırlandı. Pınar Hoca, Marmara Üniversitesi Matematik Bölümü mezunu ve 9 yıllık MEB öğretmeni. Matematik notları ve soruları paylaştığı bir Instagram sayfası var: @matematikpinari, Matematik konu anlatımı ve rehberlik için YouTube kanalı ise: Matematik Pınarı

ÜÇGEN EŞİTSİZLİĞİ

AÇI KENAR BAĞINTILARI

GEOMETRİ

📚📚📚

Açı – Kenar Bağıntıları: Üçgen Eşitsizliği – Püf Noktalar

📚📚📚

Şimdi soru çözümlerine devam edebilirsin!

Üçgende Açı – Kenar Bağıntıları konusunda bolca soru çözerek pratik yapabilirsin. Üçgende Açı – Kenar Bağıntıları konusu, TYT ve AYT Matematik testlerindeki Geometri kısmı için temel konulardan biri olduğundan iyice pekiştirmen önemli. Üçgen Eşitsizliği, Üçgende Açı ve Kenar Bağıntılarının Püf Noktaları gibi alt başlıklar pek çok bilgi ve kavram içeriyor. Bu da daha çok soru tipini barındırdığı anlamına gelir. Bu konudan direkt soru gelebildiği gibi, farklı konuların da içinde sıkça geçtiğini görüyoruz. TYT ve AYT Geometri testlerinde sıklıkla sorulması tercih edilen konulardan biri.

Bilgileri, tanımları ve önemli ipuçlarını öğrendikten sonra, soruların içinde nasıl yer aldığını görmen gerekli. Konu anlatımı yazılarımıza göz attıktan sonra, kendi kaynaklarına ek olarak MEB Kaynaklarını da incelemen faydalı olabilir.  Geometri netleri yükseltmedeki anahtar bolca soru çözmek ve yapılamayan soruların doğrusunu öğrenmek. Kunduz’da şu ana kadar, Üçgende Üçgende Açı – Kenar Bağıntıları konulu binlerce soru alanında uzman Matematik & Geometri eğitmenleri tarafından çözüldü. Daha fazla Üçgende Üçgende Açı – Kenar Bağıntıları sorusu ve detaylı çözümlerini görmek istersen, aşağıdaki butona tıklayabilirsin! Uygulamamız içerisinden ücretsiz erişebileceğin soru ve detaylı çözümler ile, bu konudaki hakimiyetini arttırman mümkün!

Yukarıda verilenlere göre, AD'nin alabileceği tamsayı değerleri toplamı kaç cm'dir?

GEOMETRİ

AÇI KENAR BAĞINTILARI

Yukarıda verilenlere göre, AD’nin alabileceği tamsayı değerleri toplamı kaç cm’dir?

☀️☀️☀️

Her ders için değişmeyen kilit nokta bol bol soru çözümü ile pratik yapmak. Çözemediğin sorulara yanıt bulmak istiyorsan sınava hazırlık sürecinde Kunduz hep yanında! Profesyonel eğitmenler tarafından hazırlanan Soru Çözümü, binlerce soru ve çözümden oluşan Soru Bankası hizmetlerimizden faydalanabilirsin.
Uygulamada senin için hazırlanmış , tüm konuları öğrenebileceğin premium içerik ders videolarını incelemeyi unutma!

Sınava hazırlanmanın en kolay yolu

Sınırsız video içerikler ve soru çözümleri ile sınava hazırlan

ÜCRETSİZ KAYDOL