Question:

Jenna bought 6 pounds of apples for $7.38. What is the unit

Last updated: 7/11/2022

Jenna bought 6 pounds of apples for $7.38. What is the unit

Jenna bought 6 pounds of apples for $7.38. What is the unit price per pound of apples? $1.23 per pound $44.28 per pound $7.38 per 6 pounds $1 per 1.23 pounds