12. Sınıfa Geçenlere Tavsiyeler -11.sınıf Yaz Tatili Çalışma Programı

12. sınıfa geçenlere tavsiyeler burada! Yaz tatilinde nasıl program yapabileceğini öğrenmek ve örnek programı incelemek için yazımıza göz atabilirsin!

2 dakikalık okuma
Ecem tarafından yazıldı, 3.07.2021
12. Sınıfa Geçenlere Tavsiyeler -11.sınıf Yaz Tatili Çalışma Programı

Hesap Oluştur

Ücretsiz kaydol, sınırsız video içerikler ve soru çözümleri ile sınava hazırlan!

ÜCRETSİZ KAYDOL

 

Artık bir YKS öğrencisi oldun!  Geleceğe, okuyacağın üniversiteye dair hayallerin var.  Seni gelecekteki hayaline taşıyacak olansa bugününü iyi planlamak. Artık tam hız çalışmaya başlıyorsun ve Rehber Kunduz bu yolculukta her zaman yanında olacak. 12. sınıf öğrencilerine tavsiyeler için derlediğimiz Yaz tatilinde nasıl program yapabileceğini öğrenmek ve örnek programı incelemek için yazımızı okumaya devam et!


12. Sınıfa Geçenler Yazın Ne Yapmalı

Öncelikle mutlaka bir deneme çözerek işe başlamalısın. Evet konu eksiklerin olduğu için çözmekten çekiniyor olabilirsin ama bu denemeyi program hazırlarken eksik olduğun konuları anlamak ve çok daha iyi çalışabilmek için yapıyorsun. Hem de birkaç ay sonra başlangıç noktandan ilerlemeni görmek seni motive edecek.

Eksik olduğumuz konuları belirliyoruz!

Deneme çözüp konu eksiklerini tespit ettiysen bir A4 kağıdı TYT, bir A4 kağıdını ise AYT için ayır ve bir sayfada ders ders ayırarak çalışman gereken konuların hepsini yaz. Program hazırlarken bu listenin gözünün önünde olması fayda sağlar ve bir konunun üstünü çizmek gibisi de yok!

Program yapma zamanı – 11.sınıf yaz tatili çalışma programı

Haftalık programlar dengeli çalışmanı sağlar ve çok geniş bir zaman olmadığı için daha doğru planlayabilirsin. Örnek programda da gördüğün gibi günde üç ders konu ve soru sayısı ile birlikte yer alıyor. Bunun sebebi ise verimli çalıştığından, doğru gittiğinden emin olmanı sağlamak. Burada önemli olan gün içinde farklı dersler çalışmış olmak günde 3 konu bitirmeye çalışmıyoruz elbette. Konuların genişliğine göre haftanın kaç gününe bir konuyu yazacağına karar verebilirsin. Bu programda haftanın bir günü ise tekrara ve dinlenmeye ayrılıyor. Tekrar sınava hazırlanırken genelde atlanan ama ardından pişmanlık duyulan bir konu. Şimdiden tekrarlarla ilerlersen ileride yeni konular çalışırken aklın eski konularda kalmaz. Dinlenmekse zihnimizin yaptığımız işe çok daha iyi odaklanmasını sağlıyor ve verimimizi arttırıyor. Planlı olduğu sürece dinlenmekten, ara vermekten çekinme.

Bu programda deneme yer almıyor çünkü bu haftalık bir program. Yaz ayları boyunca 3-4 haftada bir deneme yapman yeterli olacaktır.

Sen de bu programı çıktı alabilir, kendi konuları ve soru sayılarını yazarak kullanmaya başlayabilirsin. Şimdiden iyi çalışmalar! Umarız bu program çalışmalarının iyi gitmesine yardımcı olur. Daha fazla bilgi almak için diğer blog yazılarımızı inceleyebilirsin. Program sadece bir yardımcı ve araçtır. Hedefine ulaşmanı asıl sağlayacak olansa senin çaban ve kararlılığın.

12. sınıfa geçenlere tavsiyeler burada! Yaz tatilinde nasıl program yapabileceğini öğrenmek ve örnek programı incelemek için yazımızı okumaya devam et!

12. Sınıfa Geçenler için Yaz Tatili Programı – Örnek

12. sınıfa Geçenler için Yaz Programı yks yaz kampı haftalık program

Sınava hazırlanmanın en kolay yolu

Sınırsız video içerikler ve soru çözümleri ile sınava hazırlan

ÜCRETSİZ KAYDOL