TYT AYT Geometri Konuları 2023

TYT-AYT Geometride hangi konulardan sorumlusun? Hangi konulardan kaçar soru geliyor? TYT-AYT Geometri konuları senin için bu yazımızda!

2 dakikalık okuma
barisbilgic tarafından yazıldı, 17.11.2021
TYT AYT Geometri Konuları 2023

Hesap Oluştur

Ücretsiz kaydol, sınırsız video içerikler ve soru çözümleri ile sınava hazırlan!

ÜCRETSİZ KAYDOL

 

TYT AYT geometri konularını senin için listeledik. Konu çalışmalarını yürütürken, sorumlu olduğun konu listesine göz atmanda fayda var. Bu sayede hangi konulara hakimsin, hangilerine daha çok ağırlık vermen gerekiyor görebilirsin. Aynı şekilde önceki yılların sınavlarının konu dağılımını incelemek de faydalıdır.

Hangi konulardan daha çok soru geliyor, hangi konular daha arka planda kalmış bunları takip edebilirsin. Bu yazımızda  TYT AYT Geometri konuları 2023 ve örnek olması açısından TYT AYT Geometri konu dağılımı yer alıyor. Aynı zamanda konuların üzerine tıklayarak blog yazımızdan konu çalışmalarını yapabilirsin!

TYT AYT Geometri Konuları

2023 TYT Geometri Konuları ve Soru Dağılımı

Konu BaşlıklarıSayı
Açılar ve Üçgenler4
Dikdörtgen1
Eşkenar Dörtgen, Deltoid1
Çokgenler1
Analitik Geometri1
Katı Cisimler2
Toplam10

2023 AYT Geometri Konuları ve Soru Dağılımı

Konu BaşlıklarıSayı
Çember ve Daire3
Noktanın Analitiği2
Doğrunun Analitiği2
Katı Cisimler1
Çemberin Analitiği1
Toplam9

TYT-AYT Matematik konuları ve soru dağılımı bize ne söylüyor?

TYT AYT geometri konuları ortak mı?

Geometri konularını TYT-AYT şeklinde ayırarak iki sınav için de ayrı ayrı çalışmak pek doğru bir yöntem olmayacaktır. Çünkü geometride AYT Konularına baktığımızda zaten tüm TYT konularını da kapsıyor, ortak konular mevcut. Örneğin Doğruda Açı konusunda direkt soru sorulmasa bile birçok soruyu çözebilmek için Doğruda Açıları bilmek gerekiyor. Bu nedenle Geometri sorularını çözebilmek için temel formülleri biliyor olmak önemli.

Geometride sadece formülleri bilmek yetmez, sorularla harmanlayıp sindirmen gerekir. Bunun için de bol soru çözümü yapmalısın, yapamadığın soruları da öğrenmelisin. Biliyorsun ki yapabildiğin soruları zaten ileride de yaparsın tekrar, önemli olan yapamadıklarını öğrenmektir.

Sınava hazırlık uzun bir maraton. Kunduz ekibi olarak bu yolculukta yanında olmayı çok isteriz! Alanında uzman Profesyonel eğitmenler tarafından hazırlanan Soru Çözümü, binlerce soru ve çözümden oluşan Soru Bankası hizmetlerimizden faydalanabilirsin. Uygulamada senin için hazırlanmış , tüm konuları öğrenebileceğin premium içerik ders videolarını incelemeyi unutma!

Sınava hazırlanmanın en kolay yolu

Sınırsız video içerikler ve soru çözümleri ile sınava hazırlan

ÜCRETSİZ KAYDOL