Denklem Çözme Yöntemleri – İkinci Dereceden Denklemler Ders Notları

Bu yazımızda Denklem Çözme Yöntemleri hakkında bilmen gerekenler ve İkinci Dereceden Denklemler soruları çözerken işine yarayacağını düşündüğümüz ipuçları yer alıyor.

4 dakikalık okuma
Sonnur tarafından yazıldı, 11.06.2020
Denklem Çözme Yöntemleri – İkinci Dereceden Denklemler Ders Notları

Hesap Oluştur

Ücretsiz kaydol, sınırsız video içerikler ve soru çözümleri ile sınava hazırlan!

ÜCRETSİZ KAYDOL

 

Konu çalışmalarını tamamladıktan sonra, zaman zaman notlarına ve formüllere bakmaya ihtiyaç duyabilirsin. Tekrar yaparken veya soru çözerken notlara göz atmak ve gerekli ipuçlarını almak, öğrenme aşamasında sana epey yardımcı olacaktır. Kunduz ekibi olarak, alanında uzman eğitmenlerimizin de desteğiyle, her konuda mutlaka görmen gereken ipuçlarını, formülleri, notları senin için derliyoruz!? Bu yazımızda Denklem Çözme Yöntemleri hakkında bilmen gerekenler ve İkinci Dereceden Denklemler soruları çözerken işine yarayacağını düşündüğümüz ipuçları yer alıyor. Umarız bu notlar sana yardımcı olur. İyi okumalar!

Bu notlar, Kunduz eğitmenimiz Muzaffer Hoca tarafından hazırlandı. Muzaffer Hoca, 2009 Ege Üniversitesi Matematik bölümü mezunu. 10 yıldır farklı özel kurumlarda Matematik öğretmeni olarak çalışıyor. Kunduz ile Eylül 2019’da tanışmış ve bu tarihten beri Kunduz’da ortaokul-lise matematik ve geometri branşlarında soru çözüyor.

Kunduz Premium İçerik ile bir adım önde olmak için hemen indir!

Sınıfına özel detaylı konu anlatımları, video çözümlü ünite tarama testleri ve Türkiye geneli online deneme sınavları şimdi Kunduz Premium İçerik’te!


İkinci Dereceden Denkler Yeni Nesil Soru Çözümü

İkinci Dereceden Denklemler Genel Özellikleri – Denklem Çözme Yöntemleri

Değişken Değiştirme Yöntemi

denklem çözme yöntemleri değişken değiştirme
değişken değiştirme yöntemi

Denklem Çözümü

denklem çözme yöntemleri çözüm kümesi bulma

Delta Nasıl Hesaplanır?

delta nasıl hesaplanır denklem çözme yöntemleri delta ile deklem çözm

Kök – Katsayı İlişkisi

kök katsayı ilişkisi

kökler toplamı kökler çarpımı

Kökleri Verilen Denklemi Kurma

kökleri verilen denklem kurma denklem çözme yöntemleri

Şimdi soru çözümlerine devam edebilirsin!

İkinci Dereceden Denklemler konusunda, bolca soru çözerek pratik yapabilirsin. İkinci Dereceden Denklemlerin genel özellikleri, Denklem Çözme Yöntemleri, Delta, Kök Katsayı İlişkisi konuları, formüller ve kavramlar tanım olarak basit görünse de, bu konu pek çok soru tipini barındırıyor. Bilgileri, tanımları ve önemli ipuçlarını öğrendikten sonra, soruların içinde nasıl yer aldığını görmen gerekli. Matematik Konu Anlatımı yazılarımıza göz attıktan sonra, kendi kaynaklarına ek olarak MEB Kaynaklarını da incelemen faydalı olabilir. Kunduz’da şu ana kadar, İkinci Dereceden Denklemler konulu binlerce soru alanında uzman Matematik eğitmenleri tarafından çözüldü. Aşağıdan soruları inceleyebilirsin!

denklemlerinin birer kökü ortak olduğuna göre m değerini bulunuz

Lise Matematik

İkinci Dereceden Bir Bilinmeyenli Denklemler

denklemlerinin birer kökü ortak olduğuna göre m değerini bulunuz

Hayallerinden vazgeçmediğin, zorluklar karşısında pes etmediğin, daha iyisini elde etmek için tutkunu yitirmediğin hikayen, en güzel başarı hikayesidir! 

 Hikayeni birlikte yazmak için Kunduz ailesi olarak her zaman yanındayız!

☀️☀️☀️

Her ders için değişmeyen kilit nokta bol bol soru çözümü ile pratik yapmak. Çözemediğin sorulara yanıt bulmak istiyorsan sınava hazırlık sürecinde Kunduz hep yanında! Profesyonel eğitmenler tarafından hazırlanan Soru Çözümü, binlerce soru ve çözümden oluşan Soru Bankası hizmetlerimizden faydalanabilirsin.

Sınava hazırlanmanın en kolay yolu

Sınırsız video içerikler ve soru çözümleri ile sınava hazırlan

ÜCRETSİZ KAYDOL