Hayalindeki netler. İhtiyacın olan her şey. Tek platform.

Soru çözüm, yayın seti, birebir rehberlik, canlı dersler ve daha fazlası Kunduz’da. Şimdi al, netlerini artırmaya başla.

Görüşme BaşlatPaketleri İncele

Denklem Kurma Problemleri – Sayı Problemleri Ders Notları

Bu yazımızda Denklem Kurma Problemleri hakkında bilmen gerekenler ve Sayı Problemleri çözerken işine yarayacağını düşündüğümüz ipuçları yer alıyor. Umarız bu notlar sana yardımcı olur.

4 dakikalık okuma
Kunduz Eğitmen tarafından yazıldı, 5.01.2022
Denklem Kurma Problemleri – Sayı Problemleri Ders Notları

Hesap Oluştur

Ücretsiz kaydol, sınırsız video içerikler ve soru çözümleri ile sınava hazırlan!

ÜCRETSİZ KAYDOL

 

Konu çalışmalarını tamamladıktan sonra, zaman zaman notlarına ve formüllere bakmaya ihtiyaç duyabilirsin. Tekrar yaparken veya soru çözerken notlara göz atmak ve gerekli ipuçlarını almak, öğrenme aşamasında sana epey yardımcı olacaktır. Kunduz ekibi olarak, alanında uzman eğitmenlerimizin de desteğiyle, her konuda mutlaka görmen gereken ipuçlarını, formülleri, notları senin için derliyoruz!? Bu yazımızda Matematik Denklem Kurma Problemleri hakkında bilmen gerekenler ve Sayı Problemleri çözerken işine yarayacağını düşündüğümüz ipuçları yer alıyor. Umarız bu notlar sana yardımcı olur. İyi okumalar!

Bu notlar Tuğçe Hoca ve Ahmet Hoca tarafından hazırlandı.

Denklem ve Eşitsizlik Problemleri

Sayı Problemleri 1

Lise Matematik

Denklem Kurma Problemleri Nasıl Çözülür?

Bu yazımızda basit problem örnekleriyle başlayıp zorlaşan örneklerle problemlerin çözümlerini inceliyor olacağız. Bu problemlerin en önemli kısmı denklem kurma bölümüdür. Yazımızda birçok çözümlü problem sorusu yer alıyor.

Sayı Problemleri
sayı problemleri denklem kurma problemleri

Sayı Problemleri Örnek Soru Çözümü
 denklem kurma problemleri örnek soru çözümü
sayılar
5 katının 10 eksiği
matematik soru çözümü
 denklem kurma problemleri
 denklem kurma problemleri sayı problemleri
sayılar
 denklem kurma problemleri

Şimdi soru çözümlerine devam edebilirsin!

Sayı Problemleri konusunda, bolca soru çözerek pratik yapabilirsin. Denklem Kurma ipuçları, formüller ve kavramlar tanım olarak basit görünse de, bu konu pek çok soru tipini barındırıyor. Bilgileri, tanımları ve önemli ipuçlarını öğrendikten sonra, soruların içinde nasıl yer aldığını görmen gerekli. Matematik konu anlatımı yazılarımıza göz attıktan sonra, kendi kaynaklarına ek olarak MEB Kaynaklarını da incelemen faydalı olabilir. Kunduz’da şu ana kadar, Sayı Problemleri konulu binlerce soru alanında uzman Matematik eğitmenleri tarafından çözüldü. Aşağıdan soruları inceleyebilirsin!

Buna göre, Erhan'ın pazartesi ve çarşamba günü aldığı toplam altın kaç gramdır?

Lise Matematik

Sayı Problemleri

Buna göre, Erhan’ın pazartesi ve çarşamba günü aldığı toplam altın kaç gramdır?

Hayallerinden vazgeçmediğin, zorluklar karşısında pes etmediğin, daha iyisini elde etmek için tutkunu yitirmediğin hikayen, en güzel başarı hikayesidir! 

Hikayeni birlikte yazmak için Kunduz ailesi olarak her zaman yanındayız!

☀️☀️☀️

Her ders için değişmeyen kilit nokta bol bol soru çözümü ile pratik yapmak. Çözemediğin sorulara yanıt bulmak istiyorsan sınava hazırlık sürecinde Kunduz hep yanında! Profesyonel eğitmenler tarafından hazırlanan Soru Çözümü, binlerce soru ve çözümden oluşan Soru Bankası hizmetlerimizden faydalanabilirsin.

Sınava hazırlanmanın en kolay yolu

Sınırsız video içerikler ve soru çözümleri ile sınava hazırlan

ÜCRETSİZ KAYDOL