Analitik Geometri
Geometri
Konu Anlatımı Yazıları
Uncategorized
YKS

Dikdörtgen Alanı – Dörtgenler Dikdörtgen Ders Notları

İç ve Dış Açılar, Köşe, Açıortay, Köşegen, Dikdörtgen Alanı Formülü... Dikdörtgen hakkında bilmen gerekenler ve soru çözüm ipuçları burada!

2 dakikalık okuma
Kunduz Eğitmen tarafından yazıldı, 19.02.2022
Dikdörtgen Alanı – Dörtgenler Dikdörtgen Ders Notları

Hesap Oluştur

Ücretsiz kaydol, sınırsız video içerikler ve soru çözümleri ile sınava hazırlan!

ÜCRETSİZ KAYDOL

 

Konu çalışmalarını tamamladıktan sonra, zaman zaman notlarına ve formüllere bakmaya ihtiyaç duyabilirsin. Tekrar yaparken ya da soru çözerken notlara göz atmak ve gerekli ipuçlarını almak, öğrenme aşamasında sana epey yardımcı olacaktır. Kunduz ekibi olarak, alanında uzman eğitmenlerimizin de desteğiyle, Geometri dersinin her konusunda mutlaka görmen gereken ipuçlarını, formülleri, ders notlarını senin için derliyoruz!? Bu yazımızda Dikdörtgenin İç Açıları ve Dış Açıları, Köşeleri, Açıortayları, Köşegenleri, Dikdörtgen Alanı Formülü, Dikdörtgen Köşegenleri ve çok daha fazlası hakkında bilmen gerekenler ile Dörtgenler – Dikdörtgen konusuna ait soruları çözerken işine yarayacağını düşündüğümüz ipuçları yer alıyor. Umarız dikdörtgen ve dörtgenler hakkındaki bu özet notları sana yardımcı olur ve formülleri aklında tutmanda yardımcı olur. İyi okumalar!

Bu notlar, Kunduz eğitmenimiz Pınar Hoca tarafından hazırlandı. Pınar Hoca, Marmara Üniversitesi Matematik Bölümü mezunu ve 9 yıllık MEB öğretmeni. Matematik notları ve soruları paylaştığı bir Instagram sayfası var: @matematikpinari, Matematik konu anlatımı ve rehberlik için YouTube kanalı ise: Matematik Pınarı

DÖRTGENLER

DİKDÖRTGEN ALANI

GEOMETRİ

Dikdörtgen: Köşe – Açıortay – Kenar – Dikdörtgen Alanı…

Şimdi soru çözümlerine devam edebilirsin!

Dörtgenler – Dikdörtgen konusunda bolca soru çözerek pratik yapabilirsin. Dörtgenler – Dikdörtgen konusu, TYT ve AYT Matematik testlerindeki Geometri kısmı için temel konulardan biri olduğundan iyice pekiştirmen önemli. Dikdörtgenin İç Açıları ve Dış Açıları, Köşeleri, Açıortayları, Köşegenleri, Dikdörtgen Alanı Formülü gibi alt başlıklar pek çok bilgi ve kavram içeriyor. Bu da daha çok soru tipini barındırdığı anlamına gelir. Bu konudan direkt soru gelebildiği gibi, farklı konuların da içinde sıkça geçtiğini görüyoruz. TYT ve AYT Geometri testlerinde sıklıkla sorulması tercih edilen konulardan biri.

Yukarıdaki verilere göre, boyalı bölgenin alanı kaç cm2 dir?

GEOMETRİ

DİKDÖRTGEN ALANI

Yukarıdaki verilere göre, boyalı bölgenin alanı kaç cm2 dir?

Bilgileri, tanımları ve önemli ipuçlarını öğrendikten sonra, soruların içinde nasıl yer aldığını görmen gerekli. Konu anlatımı yazılarımıza göz attıktan sonra, kendi kaynaklarına ek olarak MEB Kaynaklarını da incelemen faydalı olabilir. Geometri netleri yükseltmedeki anahtar bolca soru çözmek ve yapılamayan soruların doğrusunu öğrenmek. Kunduz’da şu ana kadar, Dörtgenler – Dikdörtgen konulu binlerce soru alanında uzman Matematik & Geometri eğitmenleri tarafından çözüldü. Daha fazla Dörtgenler – Dikdörtgen sorusu ve detaylı çözümlerini görmek istersen, aşağıdaki butona tıklayabilirsin! Uygulamamız içerisinden ücretsiz erişebileceğin soru ve detaylı çözümler ile, bu konudaki hakimiyetini arttırman mümkün!

Sınava hazırlanmanın en kolay yolu

Sınırsız video içerikler ve soru çözümleri ile sınava hazırlan

ÜCRETSİZ KAYDOL