Beylikten Devlete Osmanlı
Konu Anlatımı Yazıları
Tarih
Uncategorized
YKS

Fetret Devri – Beylikten Devlete Ders Notları

Osmanlı Kuruluş Dönemi, Fetret Devri, Osmanlı Başkentleri... Beylikten Devlete konusu hakkında bilmen gerekenler ve soru çözüm ipuçları burada!

5 dakikalık okuma
Kunduz Eğitmen tarafından yazıldı, 5.08.2020
Fetret Devri – Beylikten Devlete Ders Notları

Hesap Oluştur

Ücretsiz kaydol, sınırsız video içerikler ve soru çözümleri ile sınava hazırlan!

ÜCRETSİZ KAYDOL

 

Konu çalışmalarını tamamladıktan sonra, zaman zaman notlarına ve özetlerine bakmaya ihtiyaç duyabilirsin. Tekrar yaparken ya da soru çözerken notlara göz atmak ve gerekli ipuçlarını almak, öğrenme aşamasında sana epey yardımcı olacaktır. Kunduz ekibi olarak, alanında uzman eğitmenlerimizin de desteğiyle, her konuda mutlaka görmen gereken ipuçlarını, formülleri, ders notlarını senin için derliyoruz!? Bu yazımızda Osmanlı Devleti Kuruluşu, Osman Bey Dönemi, Orhan Bey Dönemi, 1. Murat Dönemi, 1. Bayezid Dönemi, 1. Mehmet Dönemi, 2. Murat, Fetret Devri, Osmanlı Başkentleri hakkında bilmen gerekenler ile Beylikten Devlete konusuna ait soruları çözerken işine yarayacağını düşündüğümüz ipuçları yer alıyor. Umarız bu notlar sana yardımcı olur. İyi okumalar!

Bu notlar, Kunduz eğitmenlerimiz Büşra Hoca ve Selçuk Hoca tarafından hazırlandı. Büşra Hoca, Yozgat Erdoğan Akdağ Fen Lisesi mezunu. Ahi Evran Üniversitesi Psikolojik Danışma ve Rehberlik bölümünden yeni mezun oldu. Öğrencilerin lise/üniversite sınavlarına hazırlandıkları bu süreçte deneyimleriyle faydalı olmaya çalışıyor. Selçuk Hoca ise özel bir kurumda Tarih derslerine girmekte. Mesleki anlamda kısa çalışma notlarını öğrencilerle paylaşmak istiyor.

???

Beylikten Devlete: Kuruluş – Fetret Devri

Osmanlı Devletinin Kuruluşundaki Önemli Tarihler
osmanlı devleti kuruluş tarihi

???

Osman Bey Dönemi
osman bey dönemi Osmanlı Kuruluş Dönemi, Fetret Devri, Osmanlı Başkentleri... Beylikten Devlete konusu hakkında bilmen gerekenler ve soru çözüm ipuçları burada!
osman bey dönemi

???

Orhan Bey Dönemi
orhan bey dönemi Osmanlı Kuruluş Dönemi, Fetret Devri, Osmanlı Başkentleri... Beylikten Devlete konusu hakkında bilmen gerekenler ve soru çözüm ipuçları burada!
orhan bey dönemi

???

1. Murat Dönemi
1. murat
Osmanlı Kuruluş Dönemi, Fetret Devri, Osmanlı Başkentleri... Beylikten Devlete konusu hakkında bilmen gerekenler ve soru çözüm ipuçları burada! 1. murat

???

1. Bayezid Dönemi
1. bayezid
Osmanlı Kuruluş Dönemi, Fetret Devri, Osmanlı Başkentleri... Beylikten Devlete konusu hakkında bilmen gerekenler ve soru çözüm ipuçları burada!

???

1. Mehmet Dönemi
1. mehmet çelebi mehmet
mustafa isyanı

???

Fetret Devri ve Taht Mücadelesi Veren Şehzadeler
Osmanlı Kuruluş Dönemi, Fetret Devri, Osmanlı Başkentleri... Beylikten Devlete konusu hakkında bilmen gerekenler ve soru çözüm ipuçları burada!

???

Osmanlı’da Başkentler
osmanlı başkentleri bursa edirne söğüt iznik istanbul

???

Şimdi soru çözümlerine devam edebilirsin!

Beylikten Devlete konusunda bolca soru çözerek pratik yapabilirsin. Beylikten Devlete konusu, Tarih dersi için ilk ve temel konulardan biri olduğu için iyice pekiştirmen önemli. Osmanlı Devleti Kuruluşu, Osman Bey Dönemi, Orhan Bey Dönemi, 1. Murat Dönemi, 1. Bayezid Dönemi, 1. Mehmet Dönemi, 2. Murat, Fetret Devri, Osmanlı Başkentleri gibi alt başlıklar pek çok bilgi ve kavram içeriyor. Bu da daha çok soru tipini barındırdığı anlamına gelir. Bu konudan direkt soru gelebildiği gibi, farklı konuların da içinde sıkça geçtiğini görüyoruz. Ders Tarih olunca bu kavramlar, her zaman karşımıza çıkabilir! TYT ve AYT Tarih testlerinde de sıklıkla sorulması tercih edilen konulardan biri.

Bilgileri, tanımları, özetleri ve kuralları öğrendikten sonra, soruların içinde nasıl yer aldığını görmen gerekli. Konu anlatımı yazımıza da göz attıktan sonra, kendi kaynaklarına ek olarak MEB tarafından yayınlanan Kazanım Testlerini de çözmeni tavsiye ediyoruz. Tarih netleri yükseltmedeki anahtar bolca soru çözmek ve yapılamayan soruların doğrusunu öğrenmek. Kunduz’da şu ana kadar, Beylikten Devlete konulu binlerce soru alanında uzman Tarih eğitmenleri tarafından çözüldü. Daha fazla Beylikten Devlete sorusu ve detaylı çözümlerini görmek istersen, aşağıdaki butona tıklayabilirsin! Uygulamamız içerisinden ücretsiz erişebileceğin soru ve detaylı çözümler ile, bu konudaki hakimiyetini arttırman mümkün!

Sınava hazırlanmanın en kolay yolu

Sınırsız video içerikler ve soru çözümleri ile sınava hazırlan

ÜCRETSİZ KAYDOL