Geometrik ve Aritmetik Dizi – Gerçek Sayı Dizileri Ders Notları

Aritmetik Dizi ve Geometrik Dizi nedir? Gerçek Sayı Dizileri hakkında bilmen gerekenler ve soru çözerken yardımcı olacak ipuçları burada!

6 dakikalık okuma
Kunduz Eğitmen tarafından yazıldı, 17.03.2021
Geometrik ve Aritmetik Dizi – Gerçek Sayı Dizileri Ders Notları

Hesap Oluştur

Ücretsiz kaydol, sınırsız video içerikler ve soru çözümleri ile sınava hazırlan!

ÜCRETSİZ KAYDOL

 

Konu çalışmalarını tamamladıktan sonra, zaman zaman notlarına ve formüllere bakmaya ihtiyaç duyabilirsin. Tekrar yaparken veya soru çözerken notlara göz atmak ve gerekli ipuçlarını almak, öğrenme aşamasında sana epey yardımcı olacaktır. Kunduz ekibi olarak, alanında uzman eğitmenlerimizin de desteğiyle, her konuda mutlaka görmen gereken ipuçlarını, formülleri, notları senin için derliyoruz!? Bu yazımızda Aritmetik Dizi ve Geometrik Dizi hakkında bilmen gerekenler ve Gerçek Sayı Dizileri sorularını çözerken işine yarayacağını düşündüğümüz ipuçları yer alıyor. Umarız bu notlar sana yardımcı olur. İyi okumalar!

Bu notlar, Kunduz eğitmenlerimiz Muzaffer Hoca ve Selime Hoca tarafından hazırlandı. Muzaffer Hoca, 2009 Ege Üniversitesi Matematik bölümü mezunu. 10 yıldır farklı özel kurumlarda Matematik öğretmeni olarak çalışıyor. Kunduz ile Eylül 2019’da tanışmış ve bu tarihten itibaren Kunduz’da ortaokul-lise matematik ve geometri branşlarında soru çözüyor. Selime Hoca ise Ortaöğretim matematik öğretmeni. 2008’de lisans eğitimini tamamladıktan sonra öğretmenliğe başlamış, çeşitli kolej ve dershanelerde görev almış.


Diziler Yeni Nesil Soru Çözümü

Geometrik ve Aritmetik Dizi

Geometrik ve Aritmetik Dizi

Matematik

Gerçek Sayı Dizileri – Geometrik ve Aritmetik Dizi

Dizi Kavramı

tüm terimleri eşit olan dizilere eşit dizi denir
indirgenme
elemanları sabit dizi tüm terimleri eşit eleman sayıları sonlu dizi

Aritmetik Dizi

aritmetik dizi
ilk n  terim toplamı
aritmetik dizi formülleri
örnek soru çözümü
örnek soru çözümü

Geometrik Dizi

geometrik dizi nedir
geometrik dizi formülü
aritmetik dizi geometrik dizi

?️Ders notlarımızı inceledik, şimdi yeni nesil sorularla pekiştirme yapalım:

Kunduz altyapısında özel ders veren eğitmenlerimizle, her hafta seçilen konular üzerine 2 konu anlatım ve 2 soru çözüm videosu yayınlıyoruz. 4×4 serimizin Diziler konusundaki İpuçları ve Yeni Nesil Soru Çözümü videomuzu izlemeni kesinlikle tavsiye ediyoruz!

Şimdi soru çözümlerine devam edebilirsin!

Gerçek Sayı Dizileri konusunda, bolca soru çözümü ile pratik yapabilirsin. Aritmetik Dizi ve Geometrik Dizi kısmı tanım olarak basit görünse de, bu konu pek çok soru tipini barındırıyor. Bilgileri, tanımları ve önemli ipuçlarını öğrendikten sonra, soruların içinde nasıl yer aldığını görmen gerekli. Matematik konu anlatımı yazılarımıza göz attıktan sonra, kendi kaynaklarına ek olarak MEB Kaynaklarını da incelemen faydalı olabilir. Kunduz’da şu ana kadar, Gerçek Sayı Dizileri konulubinlerce soru alanında uzman Matematik eğitmenleri tarafından çözüldü. Daha fazla Gerçek Sayı Dizileri sorusu ve detaylı çözümlerini görmek istersen, aşağıdaki butona tıklayabilirsin! Uygulamamız içerisinden ücretsiz erişebileceğin soru ve çözümler ile, bu konudaki hakimiyetini arttırman mümkün!

Yukarıdaki dijital saat ile ilgili aşağıdakiler bilinmektedir. • Turuncu ve mavi boyalı bölmeler saat kısmini oluşturmaktad...

Matematik

Geometrik ve Aritmetik Dizi

Yukarıdaki dijital saat ile ilgili aşağıdakiler bilinmektedir. • Turuncu ve mavi boyalı bölmeler saat kısmini oluşturmaktad…

Hayallerinden vazgeçmediğin, zorluklar karşısında pes etmediğin, daha iyisini elde etmek için tutkunu yitirmediğin hikayen, en güzel başarı hikayesidir! 

 Hikayeni birlikte yazmak için Kunduz ailesi olarak her zaman yanındayız!

☀️☀️☀️

Her ders için değişmeyen kilit nokta bol bol soru çözümü ile pratik yapmak. Çözemediğin sorulara yanıt bulmak istiyorsan sınava hazırlık sürecinde Kunduz hep yanında! Profesyonel eğitmenler tarafından hazırlanan Soru Çözümü, binlerce soru ve çözümden oluşan Soru Bankası hizmetlerimizden faydalanabilirsin.

Sınava hazırlanmanın en kolay yolu

Sınırsız video içerikler ve soru çözümleri ile sınava hazırlan

ÜCRETSİZ KAYDOL