İlk ve Orta Çağ
Konu Anlatımı Yazıları
Tarih
Uncategorized
YKS

İlk Çağ Uygarlıkları – Kabileden Devlete Ders Notları

Lidyalılar, Asurlular, Fenikeliler, İyonlar, Yunanlılar... Uygarlığın Doğuşu ve İlk Çağ Uygarlıkları hakkında bilmen gerekenler ve soru ipuçları burada!

2 dakikalık okuma
Kunduz Eğitmen tarafından yazıldı, 30.01.2022
İlk Çağ Uygarlıkları – Kabileden Devlete Ders Notları

Hesap Oluştur

Ücretsiz kaydol, sınırsız video içerikler ve soru çözümleri ile sınava hazırlan!

ÜCRETSİZ KAYDOL

 

Konu çalışmalarını tamamladıktan sonra, zaman zaman notlarına ve özetlerine bakmaya ihtiyaç duyabilirsin. Tekrar yaparken ya da soru çözerken notlara göz atmak ve gerekli ipuçlarını almak, öğrenme aşamasında sana epey yardımcı olacaktır. Kunduz ekibi olarak, alanında uzman eğitmenlerimizin de desteğiyle, her konuda mutlaka görmen gereken ipuçlarını, formülleri, ders notlarını senin için derliyoruz!? Bu yazımızda Ticaret Yapan İlk Çağ Uygarlıkları olan Lidyalılar, Asurlular, Fenikeliler, İyonlar, Yunanlılar ve Kabileden Devlete Şehir kavramları hakkında bilmen gerekenler ile İnsanlığın İlk Dönemleri konusuna ait soruları çözerken işine yarayacağını düşündüğümüz ipuçları yer alıyor. Umarız bu notlar sana yardımcı olur. İyi okumalar!

Bu notlar, Kunduz eğitmenimiz Haşim Hoca tarafından hazırlandı. Haşim Hoca, Hacettepe Üniversitesi Tarih bölümü mezunu. Üniversite sınavına hazırlıkta her zaman öğrencilerin yanında olmak için 20 yıllık tecrübesini paylaşmaya gayret ediyor.

???

Kabileden Devlete: İlk Çağ Uygarlıkları ve Ticaret

Kara Ticareti ve Deniz Ticaretinde İlk Çağ Toplumları:

İlk çağ uygarlıklarında tüccar toplumlar tablosu

Lidyalılar, Asurlular, Fenikeliler, İyonlar, Yunanlılar... Uygarlığın Doğuşu ve İlk Çağ Uygarlıkları hakkında bilmen gerekenler ve soru ipuçları burada! ipek yolu ticaret uluslararası ticaret kral yolu doğu batı ticareti

Kabile Federasyonu – Şehir Devletleri:

???

Şimdi soru çözümlerine devam edebilirsin!

Uygarlığın Doğuşu ve İlk Uygarlıklar konusunda bolca soru çözerek pratik yapabilirsin. Uygarlığın Doğuşu ve İlk Uygarlıklar konusu, Tarih dersi için ilk ve temel konulardan biri olduğu için iyice pekiştirmen önemli. Ticaret Yapan İlk Çağ Uygarlıkları olan Lidyalılar, Asurlular, Fenikeliler, İyonlar, Yunanlılar ve Kabileden Devlete Şehir gibi alt başlıklar pek çok bilgi ve kavram içeriyor. Bu da daha çok soru tipini barındırdığı anlamına gelir. Bu konudan direkt soru gelebildiği gibi, farklı konuların da içinde sıkça geçtiğini görüyoruz. Ders Tarih olunca bu kavramlar, her zaman karşımıza çıkabilir! TYT ve AYT Tarih testlerinde de sıklıkla sorulması tercih edilen konulardan biri.

Bilgileri, tanımları, özetleri ve kuralları öğrendikten sonra, soruların içinde nasıl yer aldığını görmen gerekli. Konu anlatımı yazılarımıza göz attıktan sonra, kendi kaynaklarına ek olarak MEB Kaynaklarını da incelemen faydalı olabilir. Tarih netleri yükseltmedeki anahtar bolca soru çözmek ve yapılamayan soruların doğrusunu öğrenmek. Kunduz’da şu ana kadar, Uygarlığın Doğuşu ve İlk Uygarlıklar konulu binlerce soru alanında uzman Coğrafya eğitmenleri tarafından çözüldü. Daha fazla Uygarlığın Doğuşu ve İlk Uygarlıklar sorusu ve detaylı çözümlerini görmek istersen, aşağıdaki butona tıklayabilirsin! Uygulamamız içerisinden ücretsiz erişebileceğin soru ve detaylı çözümler ile, bu konudaki hakimiyetini arttırman mümkün!

Sınava hazırlanmanın en kolay yolu

Sınırsız video içerikler ve soru çözümleri ile sınava hazırlan

ÜCRETSİZ KAYDOL