Coğrafya
Konu Anlatımı Yazıları
Küresel Ortam:Bölgeler ve Ülkeler
Uncategorized
YKS

Komşu Ülkeler – YKS Coğrafya Ders Notları

Yunanistan, Bulgaristan, Ermenistan, Suriye, İran, Irak... Türkiye'nin Komşuları hakkında bilmen gerekenler ve soru çözüm ipuçları burada!

2 dakikalık okuma
Kunduz Eğitmen tarafından yazıldı, 24.09.2020
Komşu Ülkeler – YKS Coğrafya Ders Notları

Hesap Oluştur

Ücretsiz kaydol, sınırsız video içerikler ve soru çözümleri ile sınava hazırlan!

ÜCRETSİZ KAYDOL

 

Konu çalışmalarını tamamladıktan sonra, zaman zaman notlarına , formüllere ve özetlere bakmaya ihtiyaç duyabilirsin. Tekrar yaparken ya da soru çözerken notlara göz atmak ve gerekli ipuçlarını almak, öğrenme aşamasında sana epey yardımcı olacaktır. Kunduz ekibi olarak, alanında uzman eğitmenlerimizin de desteğiyle, YKS’ye hazırlık sürecinde her konuda mutlaka görmen gereken YKS Coğrafya dersine ait ipuçları, özetleri, formülleri ve notları derlemesi hazırladık!? Bu yazımızda Türkiye’nin Komşuları olan Yunanistan, Bulgaristan, Gürcistan, Ermenistan, İran, Irak, Suriye, Nahçıvan Özerk Cumhuriyeti ve Orta Asya Türk Cumhuriyetlerinden olan Türkmenistan, Özbekistan, Kırgızistan, Tacikistan ve çok daha fazlası hakkında bilmen gerekenler ile Komşu Ülkeler ve Orta Asya Türk Cumhuriyetleri konusuna ait soruları çözerken işine yarayacağını düşündüğümüz ipuçları yer alıyor. Umarız bu notlar sana yardımcı olur. İyi okumalar!☀️

???

Komşu Ülkeler ve Orta Asya Türk Cumhuriyetleri

 

komşu ülkeler orta asya türk cumhuriyetleri

Şimdi soru çözümlerine devam edebilirsin!?

Coğrafya dersinde bolca soru çözerek pratik yapabilirsin. Bu konu, YKS Coğrafya testi için temel konulardan biri olduğu için iyice pekiştirmen önemli. Türkiye’nin Komşuları olan Yunanistan, Bulgaristan, Gürcistan, Ermenistan, İran, Irak, Suriye, Nahçıvan Özerk Cumhuriyeti ve Orta Asya Türk Cumhuriyetlerinden olan Türkmenistan, Özbekistan, Kırgızistan, Tacikistan gibi alt başlıklar pek çok bilgi ve kavram içeriyor. Bu da daha çok soru tipini barındırdığı anlamına gelir. Bu konudan direkt soru gelebildiği gibi, farklı konuların da içinde sıkça geçtiğini görüyoruz. YKS Coğrafya ve okul yazılılarında sıklıkla sorulması tercih edilen konulardan biri.

Bilgileri, tanımları ve önemli ipuçlarını öğrendikten sonra, soruların içinde nasıl yer aldığını görmen gerekli. Konu anlatımı yazılarımıza göz attıktan sonra, kendi kaynaklarına ek olarak MEB Kaynaklarını da incelemen faydalı olabilir.? Coğrafya netleri yükseltmedeki anahtar bolca soru çözmek ve yapılamayan soruların doğrusunu öğrenmek. Kunduz’da şu ana kadar, Coğrafya dersinden binlerce soru alanında uzman Coğrafya eğitmenleri tarafından çözüldü.✅ Komşu Ülkeler ve Orta Asya Türk Cumhuriyetleri konusuna ait daha fazla soru ve detaylı çözümler görmek istersen, aşağıdaki butona tıklayabilirsin! Uygulamamız içerisinden ücretsiz erişebileceğin soru ve detaylı çözümler ile, bu konudaki hakimiyetini arttırman mümkün!

Türkiye'de bazı akarsular komşu ülkeler ile doğal sınır oluşturmaktad...

Coğrafya

Komşu Ülkeler

Türkiye’de bazı akarsular komşu ülkeler ile doğal sınır oluşturmaktad…

Sınava hazırlanmanın en kolay yolu

Sınırsız video içerikler ve soru çözümleri ile sınava hazırlan

ÜCRETSİZ KAYDOL