Koşullu ve Tekrarlı Permütasyon – Permütasyon Ders Notları

Koşullu ve Tekrarlı Permütasyon hakkında bilmen gerekenler ve Permütasyon soruları için işine yarayacağını düşündüğümüz ipuçları burada!

3 dakikalık okuma
Kunduz Eğitmen tarafından yazıldı, 12.12.2021
Koşullu ve Tekrarlı Permütasyon – Permütasyon Ders Notları

Hesap Oluştur

Ücretsiz kaydol, sınırsız video içerikler ve soru çözümleri ile sınava hazırlan!

ÜCRETSİZ KAYDOL

 

Konu çalışmalarını tamamladıktan sonra, zaman zaman notlarına ve formüllere bakmaya ihtiyaç duyabilirsin. Tekrar yaparken veya soru çözerken notlara göz atmak ve gerekli ipuçlarını almak, öğrenme aşamasında sana epey yardımcı olacaktır. Kunduz ekibi olarak, alanında uzman eğitmenlerimizin de desteğiyle, her konuda mutlaka görmen gereken ipuçlarını, formülleri, notları senin için derliyoruz!? Bu yazımızda Koşullu ve Tekrarlı Permütasyon hakkında bilmen gerekenler ve Permütasyon soruları çözerken işine yarayacağını düşündüğümüz ipuçları yer alıyor. Umarız bu notlar sana yardımcı olur. İyi okumalar!

Bu notlar, Kunduz eğitmenimiz Melek Hoca tarafından hazırlandı. Melek Hoca, 2001 yılında 19 Mayıs Üniversitesi Matematik bölümüden mezun olmuş, Lise matematik öğretmeni. Aynı zamanda 2018 yılında Marmara Üniversitesi İlköğretim Matematik Öğretmenliği’nden mezun oldu. 1 yıldır Kunduz’da öğrencilerimizin sorularınızı çözüyor.

Sıralama ve Seçme

Tekrarlı Permütasyon 1

Lise Matematik

Permütasyon Nedir? Koşullu ve Tekrarlı Permütasyon

Saymanın Temel İlkeleri – Permütasyon Çözümlü Sorular
saymanın temel ilkeleri

Koşullu Permütasyon – Koşullu Permütasyon Soruları
koşullu örnek soru
koşullu

Tekrarlı Permütasyon – Tekrarlı Permütasyon Soruları
tekrarlı permütasyon

tekrarlı permütasyon

Şimdi soru çözümlerine devam edebilirsin!

Permütasyon konusunda, bolca soru çözerek pratik yapabilirsin. Saymanın Temel İlkeleri, Koşullu Permütasyon, Tekrarlı Permütasyon konuları formüller ve kavramlar tanım olarak basit görünse de, bu konu pek çok soru tipini barındırıyor. Bilgileri, tanımları ve önemli ipuçlarını öğrendikten sonra, soruların içinde nasıl yer aldığını görmen gerekli. Matematik Konu Anlatımı yazılarımıza göz attıktan sonra, kendi kaynaklarına ek olarak MEB Kaynaklarını da incelemen faydalı olabilir. Kunduz’da şu ana kadar, Permütasyon konulu binlerce soru alanında uzman Matematik eğitmenleri tarafından çözüldü. Aşağıdan soruları ineceleyebilirsin!

Üzerinde 3 haneli şifre bölümü bulunan şifreli bir çantanın şifresiyle ilgili aşağıdakiler veriliyor.

Lise Matematik

Permütasyon

Üzerinde 3 haneli şifre bölümü bulunan şifreli bir çantanın şifresiyle ilgili aşağıdakiler veriliyor.

Hayallerinden vazgeçmediğin, zorluklar karşısında pes etmediğin, daha iyisini elde etmek için tutkunu yitirmediğin hikayen, en güzel başarı hikayesidir! 

 Hikayeni birlikte yazmak için Kunduz ailesi olarak her zaman yanındayız!

Sınava hazırlanmanın en kolay yolu

Sınırsız video içerikler ve soru çözümleri ile sınava hazırlan

ÜCRETSİZ KAYDOL