Logaritmik Denklemler – Logaritmik Eşitsizlikler Ders Notları

Logaritma Denkemler nelerdir? Logaritmik Denklemler ve Logaritmik Eşitsizlikler hakkında bilmen gerekenler ve soru ipuçları burada!

3 dakikalık okuma
Kunduz Eğitmen tarafından yazıldı, 12.02.2022
Logaritmik Denklemler – Logaritmik Eşitsizlikler Ders Notları

Hesap Oluştur

Ücretsiz kaydol, sınırsız video içerikler ve soru çözümleri ile sınava hazırlan!

ÜCRETSİZ KAYDOL

 

Konu çalışmalarını tamamladıktan sonra, zaman zaman notlarına ve formüllere bakmaya ihtiyaç duyabilirsin. Tekrar yaparken veya soru çözerken notlara göz atmak ve gerekli ipuçlarını almak, öğrenme aşamasında sana epey yardımcı olacaktır. Kunduz ekibi olarak, alanında uzman eğitmenlerimizin de desteğiyle, her konuda mutlaka görmen gereken ipuçlarını, formülleri, notları senin için derliyoruz!📚 Bu yazımızda Logaritmik Denklemler hakkında bilmen gerekenler ve Logaritma soruları çözerken işine yarayacağını düşündüğümüz ipuçları yer alıyor. Logaritmalı eşitsizlikler çözerken de bu notlardan faydalanabilirsin. Umarız bu notlar sana yardımcı olur. İyi okumalar!

Bu notlar, Kunduz eğitmenlerimiz Muzaffer Hoca ve Selime Hoca tarafından hazırlandı. Muzaffer Hoca, 2009 Ege Üniversitesi Matematik bölümü mezunu. 10 yıldır farklı özel kurumlarda Matematik öğretmeni olarak çalışıyor. Kunduz ile Eylül 2019’da tanışmış ve bu tarihten itibaren Kunduz’da ortaokul-lise matematik ve geometri branşlarında soru çözüyor. Selime Hoca ise Ortaöğretim matematik öğretmeni. 2008’de lisans eğitimini tamamladıktan sonra öğretmenliğe başlamış, çeşitli kolej ve dershanelerde görev almış.


Logaritmik Denklemler ve Eşitsizlikler

Logaritmik Denklemler
logaritmalı denklemler
denklemi sağlayan x değerleri çarpımı kaçtır

Logaritmik Eşitsizlikler – Logaritmada Eşitsizlik
logaritmik eşitsizlikler
eşitsizliği sağlayan x tam sayısı

Değişken Değiştirme
değişken değiştirme
logaritmik denklemler

Şimdi soru çözümlerine devam edebilirsin!

Logaritmik Denklemler ve Eşitsizlikler konusunda, bolca soru çözerek pratik yapabilirsin. Logaritma formülleri, Logaritmik Eşitsizlikler, Logaritma Eşitsizlik kuralları, değişken değiştirme tanım olarak basit görünse de, bu konu pek çok soru tipini barındırıyor. Bilgileri, tanımları ve önemli ipuçlarını öğrendikten sonra, soruların içinde nasıl yer aldığını görmen gerekli. Matematik Konu Anlatımı yazılarımıza göz attıktan sonra, kendi kaynaklarına ek olarak MEB Kaynaklarını da incelemen faydalı olabilir. Kunduz’da şu ana kadar, Logaritmik Eşitsizlikler binlerce soru alanında uzman Matematik eğitmenleri tarafından çözüldü. Aşağıdan soruları inceleyebilirsin!

Pozitif gerçel sayılar kümesi üzerinde f(x) fonksiyonu log2x < p < log, (x + 500) eşitsizlik sistemini sağlayan p asal sayılarının sayısı olarak tanımlanıyor.

Lise Matematik

Logaritmik Eşitsizlikler

Pozitif gerçel sayılar kümesi üzerinde f(x) fonksiyonu log2x < p < log, (x + 500) eşitsizlik sistemini sağlayan p asal sayılarının sayısı olarak tanımlanıyor.

Hayallerinden vazgeçmediğin, zorluklar karşısında pes etmediğin, daha iyisini elde etmek için tutkunu yitirmediğin hikayen, en güzel başarı hikayesidir! 

 Hikayeni birlikte yazmak için Kunduz ailesi olarak her zaman yanındayız!

☀️☀️☀️

Her ders için değişmeyen kilit nokta bol bol soru çözümü ile pratik yapmak. Çözemediğin sorulara yanıt bulmak istiyorsan sınava hazırlık sürecinde Kunduz hep yanında! Profesyonel eğitmenler tarafından hazırlanan Soru Çözümü, binlerce soru ve çözümden oluşan Soru Bankası hizmetlerimizden faydalanabilirsin.

Sınava hazırlanmanın en kolay yolu

Sınırsız video içerikler ve soru çözümleri ile sınava hazırlan

ÜCRETSİZ KAYDOL