Trigonometrik Periyot – Trigonometrik Fonksiyonlar Ders Notları

Trigonometrik Periyot nedir? Trigonometride Periyot Kavramı ve Formülü hakkında bilmen gerekenler ve soru ipuçları burada!

2 dakikalık okuma
Kunduz Eğitmen tarafından yazıldı, 12.06.2020
Trigonometrik Periyot – Trigonometrik Fonksiyonlar Ders Notları

Hesap Oluştur

Ücretsiz kaydol, sınırsız video içerikler ve soru çözümleri ile sınava hazırlan!

ÜCRETSİZ KAYDOL

 

Konu çalışmalarını tamamladıktan sonra, zaman zaman notlarına ve formüllere bakmaya ihtiyaç duyabilirsin. Tekrar yaparken veya soru çözerken notlara göz atmak ve gerekli ipuçlarını almak, öğrenme aşamasında sana epey yardımcı olacaktır. Kunduz ekibi olarak, alanında uzman eğitmenlerimizin de desteğiyle, her konuda mutlaka görmen gereken ipuçlarını, formülleri, notları senin için derliyoruz!? Bu yazımızda Trigonometrik Periyot hakkında bilmen gerekenler ve Trigonometrik Fonksiyonlar soruları çözerken işine yarayacağını düşündüğümüz ipuçları yer alıyor. Umarız bu notlar sana yardımcı olur. İyi okumalar!

Bu notlar, Kunduz eğitmenimiz Muzaffer Hoca tarafından hazırlandı. Muzaffer Hoca, 2009 Ege Üniversitesi Matematik bölümü mezunu. 10 yıldır farklı özel kurumlarda Matematik öğretmeni olarak çalışıyor. Kunduz ile Eylül 2019’da tanışmış ve bu tarihten itibaren Kunduz’da ortaokul-lise matematik ve geometri branşlarında soru çözüyor.

Trigonometrik Fonksiyonlar

(kπ/2) ± Α Açılarının Trigonometrik Değerleri

Geometri

Trigonometrik Periyot Nedir? Periyot Nasıl Hesaplanır?

trigonometrik periyot periyot nasıl hesaplanır

?️Ders notlarımızı inceledik, şimdi yeni nesil sorularla pekiştirme yapalım:

Kunduz altyapısında özel ders veren eğitmenlerimiz, her hafta seçilen konular üzerine canlı dersler yapıyor. Trigonometri konusundaki Yeni Nesil Soru Çözümü videomuzu izlemeni kesinlikle tavsiye ediyoruz!

Şimdi soru çözümlerine devam edebilirsin!

Trigonometrik Fonksiyonlar konusunda, bolca soru çözerek pratik yapabilirsin. Trigonometrik Periyot formülleri, tanım olarak basit görünse de, bu konu pek çok soru tipini barındırıyor. Bilgileri, tanımları ve önemli ipuçlarını öğrendikten sonra, soruların içinde nasıl yer aldığını görmen gerekli. Geometri Konu Anlatımı yazılarımıza göz attıktan sonra, kendi kaynaklarına ek olarak MEB Kaynaklarını da incelemen faydalı olabilir. Kunduz’da şu ana kadar, Trigonometrik Fonksiyonlar konulu binlerce soru alanında uzman Matematik eğitmenleri tarafından çözüldü. Aşağıdan soruları inceleyebilirsin!

Aşağıda verilen birim cemberde sin a'nın ß cinsinden eşitini bulunuz

Lise Matematik

Trigonometrik Fonksiyonlar

Aşağıda verilen birim cemberde sin a’nın ß cinsinden eşitini bulunuz

Hayallerinden vazgeçmediğin, zorluklar karşısında pes etmediğin, daha iyisini elde etmek için tutkunu yitirmediğin hikayen, en güzel başarı hikayesidir! 

 Hikayeni birlikte yazmak için Kunduz ailesi olarak her zaman yanındayız!

Sınava hazırlanmanın en kolay yolu

Sınırsız video içerikler ve soru çözümleri ile sınava hazırlan

ÜCRETSİZ KAYDOL