Doğruda Açılar
Geometri
Konu Anlatımı Yazıları
Uncategorized
YKS

Z Kuralı – Doğruda Açılar Ders Notları

Z Kuralı, Kalem Kuralı, Zikzak Kuralı, Tümler ve Bütünler Açılar... Doğruda Açılar hakkında bilmen gerekenler ve soru çözüm ipuçları burada!

2 dakikalık okuma
Kunduz Eğitmen tarafından yazıldı, 14.01.2022
Z Kuralı – Doğruda Açılar Ders Notları

Hesap Oluştur

Ücretsiz kaydol, sınırsız video içerikler ve soru çözümleri ile sınava hazırlan!

ÜCRETSİZ KAYDOL

 

Konu çalışmalarını tamamladıktan sonra, zaman zaman notlarına ve formüllere bakmaya ihtiyaç duyabilirsin. Tekrar yaparken ya da soru çözerken notlara göz atmak ve gerekli ipuçlarını almak, öğrenme aşamasında sana epey yardımcı olacaktır. Kunduz ekibi olarak, alanında uzman eğitmenlerimizin de desteğiyle, Geometri dersinin her konusunda mutlaka görmen gereken ipuçlarını, formülleri, ders notlarını senin için derliyoruz!📚 Bu yazımızda Z Kuralı, U Kuralı, M Kuralı, Kalem Kuralı, Zikzak Kuralı, Tümler Açılar ve Bütünler Açılar ve çok daha fazlası hakkında bilmen gerekenler ile Doğruda Açılar konusuna ait soruları çözerken işine yarayacağını düşündüğümüz ipuçları yer alıyor. Umarız bu notlar sana yardımcı olur. İyi okumalar!

Bu notlar, Kunduz eğitmenimiz Pınar Hoca tarafından hazırlandı. Pınar Hoca, Marmara Üniversitesi Matematik Bölümü mezunu ve 9 yıllık MEB öğretmeni. Matematik notları ve soruları paylaştığı bir Instagram sayfası var: @matematikpinari, Matematik konu anlatımı ve rehberlik için YouTube kanalı ise: Matematik Pınarı

DOĞRUDA AÇILAR

Z KURALI

GEOMETRİ

📚📚📚

Doğruda Açılar – Açı Kuralları: Z Kuralı Nedir, U Kuralı Nedir, Zikzak Kuralı Nedir? Doğruda Açı Formülleri

z kuralı
u kuralı
m kuralı
kalem kuralı
zikzak kuralı
açıların toplamı
tümler açılar
bütünler açılar

📚📚📚

Şimdi soru çözümlerine devam edebilirsin!

Doğruda Açılar konusunda bolca soru çözerek pratik yapabilirsin. Doğruda Açılar konusu, TYT ve AYT Matematik testlerindeki Geometri kısmı için temel konulardan biri olduğundan iyice pekiştirmen önemli. Z Kuralı, U Kuralı, M Kuralı, Kalem Kuralı, Zikzak Kuralı, Tümler Açılar ve Bütünler Açılar gibi alt başlıklar pek çok bilgi ve kavram içeriyor. Bu da daha çok soru tipini barındırdığı anlamına gelir. Bu konudan direkt soru gelebildiği gibi, farklı konuların da içinde sıkça geçtiğini görüyoruz. TYT ve AYT Geometri testlerinde sıklıkla sorulması tercih edilen konulardan biri.

Bilgileri, tanımları, formülleri ve kuralları öğrendikten sonra, soruların içinde nasıl yer aldığını görmen gerekli. Konu anlatımı yazımıza da göz attıktan sonra, kendi kaynaklarından sonra MEB Kaynaklarına da göz atmanı tavsiye ediyoruz. Geometri netleri yükseltmedeki anahtar bolca soru çözmek ve yapılamayan soruların doğrusunu öğrenmek. Kunduz’da şu ana kadar, Doğruda Açılar konulu binlerce soru alanında uzman Matematik & Geometri eğitmenleri tarafından çözüldü. Daha fazla Doğruda Açılar sorusu ve detaylı çözümlerini görmek istersen, aşağıda!

Aşağıda birbirine eş iki tane ikizkenar dik üçgen gönye ve PQRS dikdörtgeni verilmiştir.  [BC] // [EF] ve B = 140° dir. Buna göre, verilen a açısı kaç derecedir?

GEOMETRİ

DOĞRUDA AÇILAR

Aşağıda birbirine eş iki tane ikizkenar dik üçgen gönye ve PQRS dikdörtgeni verilmiştir. [BC] // [EF] ve B = 140° dir. Buna göre, verilen a açısı kaç derecedir?

☀️☀️☀️

Her ders için değişmeyen kilit nokta bol bol soru çözümü ile pratik yapmak. Çözemediğin sorulara yanıt bulmak istiyorsan sınava hazırlık sürecinde Kunduz hep yanında! Profesyonel eğitmenler tarafından hazırlanan Soru Çözümü, binlerce soru ve çözümden oluşan Soru Bankası hizmetlerimizden faydalanabilirsin.
Uygulamada senin için hazırlanmış , tüm konuları öğrenebileceğin premium içerik ders videolarını incelemeyi unutma!

Sınava hazırlanmanın en kolay yolu

Sınırsız video içerikler ve soru çözümleri ile sınava hazırlan

ÜCRETSİZ KAYDOL