Hayalindeki netler. İhtiyacın olan her şey. Tek platform.

Soru çözüm, yayın seti, birebir rehberlik, canlı dersler ve daha fazlası Kunduz’da. Şimdi al, netlerini artırmaya başla.

Görüşme BaşlatPaketleri İncele

Dünya Gücü Osmanlı (1453-1595)

Bir çağ kapandı, yeni bir çağ başladı! İstanbul'un fethi ile başlayan Osmanlı Devleti Yükselme Dönemini yüzyıllar ötesinden keşfedelim.️
Tarih sorularında da karşımıza çıkan Fatih Sultan Mehmet Dönemine ne kadar hakimsin? Sen de videolarımızı izle, yeni bir dönemi hep birlikte öğrenelim, bilgilenelim.
Fatih Sultan Mehmet Dönemi Bölüm 1

Fatih Sultan Mehmet Dönemi Bölüm 1

İstanbul'un fethi Fatih Sultan Mehmet döneminde gerçekleşmiştir. Bu dönemde yaşanan diğer önemli gelişmeler nelerdir?
Fatih Sultan Mehmet Dönemi Bölüm 2

Fatih Sultan Mehmet Dönemi Bölüm 2

Fatih Sultan döneminde gerçekleşen fetihler nelerdir? Fatih dönemi Osmanlı haritası ile konuyu öğrenelim.
TÜMÜNÜ GÖR
II. Beyazid dönemi konusu ile ilgili özet bilgileri ve Osmanlı Devleti haritası ile görselleştirilmiş anlatımları Kunduz konu anlatım serisinde bulabilirsin. Öğrenmeye ne dersin?
II. Bayezid

II. Bayezid

II. Bayezid döneminde gerçekleşen seferler nelerdir? II. Bayezid dönemi Osmanlı haritası nasıldır?
Yavuz Sultan Selim Dönemi konusunu daha iyi öğrenebilmen için maddeler halinde inceledik. Anadolu, İran, Memlük politikaları da senin için bu içeriğimizde.
Yavuz Sultan Selim

Yavuz Sultan Selim

Yavuz Sultan Selim döneminde meydana gelen olaylar nelerdir? Yavuz Sultan Selim dönemi savaşları nelerdir?
Kanuni Sultan Süleyman Dönemi özelliklerini gelin birlikte öğrenelim! Kunduz'un YKS Tarih konu anlatım içeriklerinden faydalan, eksiklerini birer birer tamamla.
Kanuni Sultan Süleyman

Kanuni Sultan Süleyman

Kanuni Sultan Süleyman dönemi önemli gelişmeleri ve fetihleri nelerdir? Osmanlı haritası ile konuyu öğrenelim.
Dünya Gücü Osmanlı ünitesindeki Sokullu Mehmet Paşa Dönemi konusu detaylı anlatımlarla karşında. Sokullu Mehmet Paşa Dönemi olayları ve gelişmelerini burada bulabilirsin.
Sokullu Mehmet Paşa

Sokullu Mehmet Paşa

Sokullu Mehmet Paşa kimdir? Projeleri nelerdir? II. Selim döneminde yaşanan gelişmeler nelerdir?
Osmanlı Kültür ve Medeniyeti konusunu akılda kalıcı anlatımlar ve önemli örneklerle öğrenmek ister misin? O zaman Kunduz video serimizle Osmanlı Kültür ve Medeniyeti konusuna bir göz atalım.
Osmanlı Merkez Yönetimi

Osmanlı Merkez Yönetimi

Osmanlı devleti yönetim şekilleri nelerdir? Kut anlayışı ve veraset sistemi nedir?
Osmanlı Merkez, Taşra ve Eyalet Yönetimi

Osmanlı Merkez, Taşra ve Eyalet Yönetimi

Taşra nedir? Tımar sistemi nedir ve özellikleri nelerdir? Merkez teşkilatı özellikleri nelerdir?
Devletleşme Sürecinde Savaşçılar ve Askerler

Devletleşme Sürecinde Savaşçılar ve Askerler

Osmanlı'da ordu sistemi nasıldır? Kapıkulu ve Eyalet askerleri özellikleri nelerdir?
Osmanlı Eğitim Sistemi

Osmanlı Eğitim Sistemi

Osmanlı'da eğitim sistemi nasıldı? Medrese özellikleri nelerdir? Saraydaki eğitim kurumları nelerdir?
Osmanlı Hukuk Sistemi

Osmanlı Hukuk Sistemi

Örfi hukuk nedir? Şeri hukuk özellikleri nelerdir? Divanı Hümayun nedir ve özellikleri nelerdir?