arccos & arcsin – Ters Trigonometrik Fonksiyonlar Ders Notları

arcson ve arcsin nedir? Ters Trigonometrik Fonksiyon formülleri hakkında bilmen gerekenler ve soru ipuçları burada!

2 dakikalık okuma
Kunduz Eğitmen tarafından yazıldı, 12.01.2022
arccos & arcsin – Ters Trigonometrik Fonksiyonlar Ders Notları

Hesap Oluştur

Ücretsiz kaydol, sınırsız video içerikler ve soru çözümleri ile sınava hazırlan!

ÜCRETSİZ KAYDOL

 

Konu çalışmalarını tamamladıktan sonra, zaman zaman notlarına ve formüllere bakmaya ihtiyaç duyabilirsin. Tekrar yaparken veya soru çözerken notlara göz atmak ve gerekli ipuçlarını almak, öğrenme aşamasında sana epey yardımcı olacaktır. Kunduz ekibi olarak, alanında uzman eğitmenlerimizin de desteğiyle, her konuda mutlaka görmen gereken ipuçlarını, formülleri, notları senin için derliyoruz!📚 Bu yazımızda arccos & arcsin hakkında bilmen gerekenler ve Ters Trigonometrik Fonksiyonlar soruları çözerken işine yarayacağını düşündüğümüz ipuçları yer alıyor. Umarız bu notlar sana yardımcı olur. İyi okumalar!

Bu notlar, Kunduz eğitmenimiz Muzaffer Hoca tarafından hazırlandı. Muzaffer Hoca, 2009 Ege Üniversitesi Matematik bölümü mezunu. 10 yıldır farklı özel kurumlarda Matematik öğretmeni olarak çalışıyor. Kunduz ile Eylül 2019’da tanışmış ve bu tarihten itibaren Kunduz’da ortaokul-lise matematik ve geometri branşlarında soru çözüyor.


arccos & arcsin Nedir? – Ters Trignometrik Fonksiyonlar Türevi

arcsin arccos arctan arccot
ters trigonometrik fonksiyonlar örnek soru

📽️Ders notlarımızı inceledik, şimdi yeni nesil sorularla pekiştirme yapalım:

Trigonometri konusundaki Yeni Nesil Soru Çözümü videomuzu izlemeni kesinlikle tavsiye ediyoruz!

Şimdi soru çözümlerine devam edebilirsin!

Ters Trigonometrik Fonksiyonlar konusunda, bolca soru çözerek pratik yapabilirsin. arccos & arcsin formülleri, tanım olarak basit görünse de, bu konu pek çok soru tipini barındırıyor. Bilgileri, tanımları ve önemli ipuçlarını öğrendikten sonra, soruların içinde nasıl yer aldığını görmen gerekli. Geometri Konu anlatımı yazılarımıza göz attıktan sonra, kendi kaynaklarına ek olarak MEB Kaynaklarını da incelemen faydalı olabilir. Kunduz’da şu ana kadar, Ters Trigonometrik Fonksiyonlar konulu binlerce soru alanında uzman Matematik eğitmenleri tarafından çözüldü. Daha fazla Ters Trigonometrik Fonksiyonlar ve detaylı çözümlerini görmek istersen, aşağıdaki butona tıklayabilirsin! Uygulamamız içerisinden ücretsiz erişebileceğin soru ve çözümler ile, bu konudaki hakimiyetini arttırman mümkün!

Şekildeki dik koordinat düzleminde [AB], O merkezli birim çember yayına T noktasında teğettir. m(AOB) = 90° m(ABO) = a Yukarıdaki verilere göre, (AT)JOB çarpımının a türünden eşiti aşağıdakilerden hangisidir?

GEOMETRİ

TERS TRİGONOMETRİK FONKSİYONLAR

Şekildeki dik koordinat düzleminde [AB], O merkezli birim çember yayına T noktasında teğettir. m(AOB) = 90° m(ABO) = a Yukarıdaki verilere göre, (AT)JOB çarpımının a türünden eşiti aşağıdakilerden hangisidir?

Hayallerinden vazgeçmediğin, zorluklar karşısında pes etmediğin, daha iyisini elde etmek için tutkunu yitirmediğin hikayen, en güzel başarı hikayesidir! 

 Hikayeni birlikte yazmak için Kunduz ailesi olarak her zaman yanındayız!

☀️☀️☀️

Her ders için değişmeyen kilit nokta bol bol soru çözümü ile pratik yapmak. Çözemediğin sorulara yanıt bulmak istiyorsan sınava hazırlık sürecinde Kunduz hep yanında! Profesyonel eğitmenler tarafından hazırlanan Soru Çözümü, binlerce soru ve çözümden oluşan Soru Bankası hizmetlerimizden faydalanabilirsin.

Sınava hazırlanmanın en kolay yolu

Sınırsız video içerikler ve soru çözümleri ile sınava hazırlan

ÜCRETSİZ KAYDOL