Hayalindeki netler. İhtiyacın olan her şey. Tek platform.

Soru çözüm, yayın seti, birebir rehberlik, canlı dersler ve daha fazlası Kunduz’da. Şimdi al, netlerini artırmaya başla.

Görüşme BaşlatPaketleri İncele

20. Yüzyıl Başlarında Osmanlı Devleti ve Dünya

Tarih dersindeki zaman makinemiz bizi 20. Yüzyıl Başlarındaki Osmanlı Devleti ve Dünya'ya çağırıyor. O yıllarda neler değişmişti? Haydi gel, birlikte öğrenelim.
Öğrenmen gereken ufuk açıcı bilgiler, Mustafa Kemal'in Hayatı içeriğimizde seni bekliyor. Mustafa Kemal'in eğitim hayatı, etkilendiği yazar ve düşünürler de bu konuda açıklanıyor.
Mustafa Kemal’in Ailesi ve Eğitim Hayatı

Mustafa Kemal’in Ailesi ve Eğitim Hayatı

Atatürk'ün eğitim hayatı sırası nedir? Atatürk'ün ilk görev yerleri ve sırası nedir? Etkilendiği yazarlar kimlerdir?
I. Dünya Savaşı ve Osmanlı konu anlatımı ile Osmanlı’nın I. Dünya Savaşı Cepheleri, Gizli Antlaşmalar ve Wilson Prensipleri'nin hepsi tek bir kaynakta, Kunduz'da seninle!
I. Dünya Savaşı ve Osmanlı Devleti

I. Dünya Savaşı ve Osmanlı Devleti

I. Dünya savaşının genel ve özel sebepleri nelerdir? Savaşı başlatan olay nedir? Osmanlı savaşa nasıl girmiştir?
Osmanlı’nın I. Dünya Savaşı Cepheleri

Osmanlı’nın I. Dünya Savaşı Cepheleri

Osmanlı devletinin savaştığı cepheler nelerdir? Çanakkale cephesi ve Suriye Filistin cephesi özellikleri nelerdir?
Gizli Antlaşmalar ve Wilson Prensipleri

Gizli Antlaşmalar ve Wilson Prensipleri

I. Dünya Savaşı yaşanırken yapılan gizli antlaşmalar nelerdir? Wilson prensipleri nelerdir? ABD savaşa nasıl girmiştir?
Birinci Dünya Savaşı ve Mondros, Paris Barış Konferansı, İzmir'in İşgali... Dünya Savaşı Sona Ererken konusunun tüm detayları senin için Kunduz eğitmenleri tarafından anlatıldı.
Birinci Dünya Savaşı ve Mondros

Birinci Dünya Savaşı ve Mondros

I. Dünya Savaşı bitiminde yapılan antlaşmalar ve taraflar kimlerdir? I. Dünya Savaşı sonuçları nelerdir?
Paris Barış Konferansı

Paris Barış Konferansı

Mondros ile işgal edilen topraklarımız nelerdir? Paris Barış konferansında alınan kararlar nelerdir?
İzmir'in İşgali

İzmir'in İşgali

İzmir'i hangi devlet işgal etmiştir? İşgallerin sonuçları nelerdir? Amirol Briston neden İzmir'e gönderilmiştir?
Bu konuyu öğrenirken 20. Yüzyıl Başlarında Osmanlı yıllarına bilgi dolu bir yolculuk yapmaya ne dersin? Tarih öğrenmek Kunduz ile artık çok hızlı ve çok kolay.
Fikir Akımları

Fikir Akımları

Osmanlı'nın benimsediği fikir akımları nelerdir? Osmanlıcılık prensipleri nelerdir? Türkçülük ve batıcılık neyi savunur?
I. Balkan Savaşı

I. Balkan Savaşı

Trablusgarp Savaşı sebepleri ve sonuçları nelerdir? I. Balkan Savaşının başlama sebepleri nelerdir?
II. Balkan Savaşı

II. Balkan Savaşı

II. Balkan Savaşı savaşının başlama sebepleri nelerdir? II. Balkan Savaşları tarafları ve sonuçları nelerdir?