Konu Anlatımı Yazıları
Problemler
Temel Matematik
Uncategorized
YKS

Kar Nasıl Hesaplanır? Kar – Zarar Problemleri Ders Notları

Bu yazımızda Kar nasıl hesaplanır ile ilgili açıklamalar ve Kar - Zarar problemleri çözerken işine yarayacağını düşündüğümüz ipuçları yer alıyor.

3 dakikalık okuma
Kunduz Eğitmen tarafından yazıldı, 5.01.2022
Kar Nasıl Hesaplanır? Kar – Zarar Problemleri Ders Notları

Hesap Oluştur

Ücretsiz kaydol, sınırsız video içerikler ve soru çözümleri ile sınava hazırlan!

ÜCRETSİZ KAYDOL

 

Konu çalışmalarını tamamladıktan sonra, zaman zaman notlarına ve formüllere bakmaya ihtiyaç duyabilirsin. Tekrar yaparken veya soru çözerken notlara göz atmak ve gerekli ipuçlarını almak, öğrenme aşamasında sana epey yardımcı olacaktır. Kunduz ekibi olarak, alanında uzman eğitmenlerimizin de desteğiyle, her konuda mutlaka görmen gereken ipuçlarını, formülleri, notları senin için derliyoruz!📚 Bu yazımızda Kar nasıl hesaplanır ile ilgili açıklamalar ve Kar – Zarar problemleri çözerken işine yarayacağını düşündüğümüz ipuçları yer alıyor. Umarız bu notlar sana yardımcı olur. İyi okumalar!

Bu notlar Kunduz eğitmenlerimiz Doğan Hoca ve Asım Hoca tarafından hazırlandı. Doğan Hoca, 1990 İnönü Matematik mezunu. 30 yıldır belli bir süre MEB’de çalışmış. Son 20 yıldır ise özel okul ve kurslarda çalışıyor, özel ders veriyor. Asım Hoca ise ODTÜ Matematik ve Erciyes Matematik eğitimi yüksek lisans mezunu 21 yıllık öğretmen.

Denklem ve Eşitsizlik Problemleri

Kar Zarar Problemleri 1

Lise Matematik

Kar Nasıl Hesaplanır? Kar-Zarar Problemleri

maliyet fiyatı karlı satış zararına satış
kar problemleri

Kar Oranı Nasıl Hesaplanır? Kar Yüzdesi Hesaplama – Zarar Yüzdesi Hesaplama

kar yüzdesi zarar yüzdesi

Kar – Zarar Problemleri Örnek Soru Çözümü
kar nasıl hesaplanır
kar nasıl hesaplanır

Şimdi soru çözümlerine devam edebilirsin!

Kar – Zarar Problemleri konusunda, bolca soru çözerek pratik yapabilirsin. Kar nasıl hesaplanır öğrendikten sonra, formüller ve kavramlar tanım olarak basit görünse de, bu konu pek çok soru tipini barındırıyor. Bilgileri ve kuralları öğrendikten sonra, soruların içinde nasıl yer aldığını görmen gerekiyor. Matematik Konu Anlatımı yazılarımıza göz attıktan sonra, kendi kaynaklarına ek olarak MEB Kaynaklarını da incelemen faydalı olabilir. Kunduz’da şu ana kadar, Kar Zara Problemleri konulu binlerce soru alanında uzman Matematik eğitmenleri tarafından çözüldü. Aşağıdan soruları inceleyebilirsin!

Bir araba, alış fiyatının %20 si kadar masraf yapılarak geliştirildiğinde, alış fiyatının %50 fazlasına satılabiliyor.

Lise Matematik

Kar-Zarar Problemleri

Bir araba, alış fiyatının %20 si kadar masraf yapılarak geliştirildiğinde, alış fiyatının %50 fazlasına satılabiliyor.

Hayallerinden vazgeçmediğin, zorluklar karşısında pes etmediğin, daha iyisini elde etmek için tutkunu yitirmediğin hikayen, en güzel başarı hikayesidir! 

 Hikayeni birlikte yazmak için Kunduz ailesi olarak her zaman yanındayız!

☀️☀️☀️

Her ders için değişmeyen kilit nokta bol bol soru çözümü ile pratik yapmak. Çözemediğin sorulara yanıt bulmak istiyorsan sınava hazırlık sürecinde Kunduz hep yanında!Profesyonel eğitmenler tarafından hazırlanan Soru Çözümü, binlerce soru ve çözümden oluşan Soru Bankası hizmetlerimizden faydalanabilirsin.

Sınava hazırlanmanın en kolay yolu

Sınırsız video içerikler ve soru çözümleri ile sınava hazırlan

ÜCRETSİZ KAYDOL