2022 AYT Konuları – AYT Soru Dağılımı

2021 AYT için hangi konulardan sorumlusun? Hangi konulardan kaçar soru geliyor? AYT konuları senin için bu yazımızda!

2 dakikalık okuma
Meltem tarafından yazıldı, 22.03.2021
2022 AYT Konuları – AYT Soru Dağılımı

Hesap Oluştur

Ücretsiz kaydol, sınırsız video içerikler ve soru çözümleri ile sınava hazırlan!

ÜCRETSİZ KAYDOL

 

Konu çalışmalarını yürütürken, sorumlu olduğun konu listesine göz atmanda fayda var. Bu sayede hangi konulara hakimsin, hangilerine daha çok ağırlık vermen gerekiyor görebilirsin. Aynı şekilde önceki yılların sınavlarının konu dağılımını incelemek de faydalıdır. Çok soru gelen konular, nispeten daha arka planda kalmış konular incelemen faydalı olacaktır. Bu yazımızda AYT’deki tüm derslere ait AYT konuları ve AYT soru dağılımı yer alıyor. 2022 AYT konuları ve AYT soru dağılımı için yazımızın detaylarına göz atabilirsin. Aşağıdaki linklere tıklayarak istediğin dersi detaylıca inceleyebilirsin!

2022 AYT Konuları

AYT konuları bize neler söylüyor? AYT püf noktaları nelerdir?

AYT soruları, genel olarak bilgiye dayalı oluyor. AYT, yerleştirme puanını daha çok etkileyen sınav olması sebebiyle önem arz ediyor. O nedenle konu çalışmalarını AYT ağırlıklı götürmeni tavsiye ediyoruz. Özellikle AYT çalışmayı ertelemek, son zamanlara bırakmak pek tavsiye edilmiyor. AYT, birikimli ilerleyen bir sınav. Yani son konuları iyi anlamak için ilk konuların dahi iyi oturmuş olması gerekiyor.  Sorular müfredata uygun oluyor, yani müfredatta olmayan bir kazanımdan adaylar sorumlu tutulmuyor. Sorular da genelde TYT ile kıyaslandığında daha az yorum gerektiren, direkt bilgi seviyesini ölçen tarzda oluyor.

Her ders için değişmeyen kilit nokta bol bol soru çözümü ile pratik yapmak. Çözemediğin sorulara yanıt bulmak istiyorsan sınava hazırlık sürecinde Kunduz hep yanında! Profesyonel eğitmenler tarafından hazırlanan Soru Çözümü, binlerce soru ve çözümden oluşan Soru Bankası hizmetlerinden faydalanabilirsin.

Sınava hazırlanmanın en kolay yolu

Sınırsız video içerikler ve soru çözümleri ile sınava hazırlan

ÜCRETSİZ KAYDOL