TYT Konuları – TYT Soru Dağılımı 2022

2021 TYT'de hang konular sorulacak? Hangi konulardan kaçar soru geliyor? 2021 TYT soru dağılımı ve konu listesi senin için bu yazımızda!

2 dakikalık okuma
Sonnur tarafından yazıldı, 3.03.2021
TYT Konuları – TYT Soru Dağılımı 2022

Hesap Oluştur

Ücretsiz kaydol, sınırsız video içerikler ve soru çözümleri ile sınava hazırlan!

ÜCRETSİZ KAYDOL

 

TYT konuları ve TYT soru dağılımı listesini senin için hazırladık. TYT konuları hangi alandan sınava hazırlanırsan hazırlan önemli. Aynı zamanda testler arasında minimal puan farkları var. Bu da her sorunun eşit seviye önemli olduğunu gösteriyor.

Konu çalışmalarını yürütürken, sorumlu olduğun konu listesine göz atmanda fayda var. Bu sayede hangi konulara hakimsin, hangilerine daha çok ağırlık vermen gerekiyor görebilirsin. Aynı şekilde önceki yılların sınavlarının konu dağılımını incelemek de faydalıdır. Hangi konulardan daha çok soru geliyor, hangi konular daha arka planda kalmış bunları takip edebilirsin. Bu yazımızda 2022 TYT konuları ve örnek olması açısından 2020-2021 TYT soru dağılımı yer alıyor.

TYT Konuları

☀️☀️☀️

Konular ve soru dağılımı bize ne söylüyor?

Konu çalışması yapıyorsun, soru çözüyorsun, deneme sınavlarına giriyorsun. Sınava hazırlık sürecinde stratejik davranmak adına, sıralı konu listesine sadık kalarak konuların sorulma ağırlıklarına göre bir çalışma planı oluşturabilirsin! Burada sıralı müfredat listesini baz alman önemli. Çünkü konular genelde birikimli ilerliyor. Bir önceki konuda edindiğin kazanımlarla bir sonraki konuyu öğrenebiliyorsun. Çok soru geldiğini düşündüğün konulara daha çok önem verebilir, diğer konularla ilişkili olduğunu düşünmediğin ve az soru gelen konuları ikinci plana atabilirsin. Anca yine de uzun vadede her konunun ve her sorunun değerini bilerek bir çalışma programı oluşturmalısın! Sayısal derslere çalışan bir eşit ağırlıkçı ya da sözel derslere çalışan bir sayısal öğrencisiysen, kısıtlı zamanda çalışıp anlayabileceğin konuları belirlemek de faydalı olacaktır.

Sınava hazırlanmanın en kolay yolu

Sınırsız video içerikler ve soru çözümleri ile sınava hazırlan

ÜCRETSİZ KAYDOL